Logowanie

Aktualności

2:2 z Ruchem (trzeci raz bez kompletu punktów)

• autor: gks1999, 2015-06-22 23:11

W 3 kolejnych spotkaniach kończących się rozgrywek III Ligi Śląskiej B1 Junior Młodszy (do rozegrania została jeszcze tylko 1 kolejka) GKS rocznik 1999 nie był w stanie zdobyć kompletu punktów. Dwie z tych trzech potyczek zakończyły się takim samym rezultatem 2:2 (wyjazdowe spotkanie z CKS CZELADŹ i spotkanie u siebie z UKS Ruch Chorzów) od  razu należy jednak zaznaczyć, że odbiór tych wyników jest diametralnie różny. W spotkaniu z CKS nieskuteczność GieKSy spowodowała, że rywal do ostatniej minuty miał możliwość by gonić wynik i na nieszczęście GKS zrobił to skutecznie zdobywając gola w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry po tym jak piłka uderzana z rzutu wolnego odbiła się od muru i zmyliła bramkarza. Końcowy rezultat był więc przyjęty za porażkę.

GKS jak Gruzja, 0:3 z Zagłębiem

• autor: gks1999, 2015-06-15 06:04

Ci którzy nie mieli okazji by obserwować spotkania pomiędzy GKS Katowice i Zagłębiem Sosnowiec a oglądali mecz eliminacji Mistrzostw Europy pomiędzy Polska i Gruzją w łatwy sposób mogą wyobrazić sobie przebieg ligowego spotkania GieKSy, niestety z punktu widzenia sympatyków katowiczan w ligowej potyczce to GKS odegrał rolę Gruzji.

Runda rewanżowa 3:0 (1:0) z Sarmacją

• autor: gks1999, 2015-05-20 02:12

Rundę rewanżową wiosennych rozgrywek III ligi wojewódzkiej rozpoczął mecz w którym w Katowicach gościła drużyna BKS Sarmacja Będzin i trzeba przyznać, że gości zaprezentowali się nad wyraz ofensywnie. Styl gry zespołu z Będzina spowodował, że GieKSa miała okazje sprawdzenia swoich umiejętności gry z kontry, gdyż to goście częściej byli przy piłce i w niektórych fragmentach gry przez dłuższy czas nie pozwalali drużynie GKS przedostać się składną akcja na swoją połowę. Taka sytuacja miała przykładowo miejsce w pierwszej połowie przez pierwsze 10 minut, czyli do momentu gdy GKS przeprowadził pierwszą składna akcję, piłkę w okolicach środka boiska wywalczył K. Stachowiak podaniem na lewe skrzydło uruchomił A. Przybyłowskiego, który umiejętnie uwolnił się spod opieki obrońcy i dośrodkował na będącego w pobliżu pola bramkowego M. Olszynki, a temu nie pozostało nic innego jak skutecznie sfinalizować składną akcję.